Witam. Z racji tego, że…

Witam. Z racji tego, że zapotrzebowanie na treści jest duże, to pozwolę na otwarcie tagu #najwieksipolscypatrioci. Dzisiaj na pierwszy ogień idzie Bohdan Poręba. Zapraszam do czytania.Zarówno praca, jak i działalność polityczna, a także życie osobiste Bohdana Poręby nosiły piętno walki o Polskość – walki z syjonizmem, co dzisiaj winno być dostrzegane i szczególnie doceniane przez Polaków.
śp. Jerzy Bogusław Poręba (ur. 5 kwietnia 1934 w Wilnie, zm. 25 stycznia 2014 w Warszawie)
Bohdan Poręba – wspomnienie
Zdumiewające, jak nasze polskie sprawy potrafią splatać ścieżki ludzi różnych pokoleń, całkowicie odmiennych profesji, innych życiowych doświadczeń. Rozpoznajemy się i zbliżamy do siebie na przekór dążeniom naszych wrogów i tym łatwiej im silniejszy staje się proces atomizacji polskiego narodu.
Choć naszych wspólnych politycznych działań nie można na razie określić fizycznym prawem Newtona, że siła (wrogiej) akcji = sile (obronnej) reakcji. Jeśli prawo to stanie się naszą polityczną rzeczywistością będzie to równoznaczne z pokonaniem wewnętrznego wroga Polski i Polaków.
Polskie zbiegi okoliczności
W marcu 1981r. byłem w kawiarni na Placu Na Rozdrożu obok Królewskich Łazienek. To chyba jedyna kawiarnia w Warszawie, która nie zmieniła nazwy i nadal istnieje w tym samym miejscu, mimo, że każda władza po 1990r. dokłada ogromnych starań, żeby niszczyć wszelką polską ciągłość i tradycje, nawet te najbardziej prozaiczne, jak ulubione miejsce spotkań Warszawiaków.
Po drugiej stronie placu pojawiły się oddziały Milicji Obywatelskiej. To był czas po sierpniu 1980r., a więc istniała już „Solidarność”. Wyszliśmy z kawiarni, żeby zobaczyć, co się dzieje. Milicja dość skutecznie blokowała przejście na druga stronę placu, do ulicy Koszykowej, ale nie była to manifestacja „Solidarności”. Manifestowali inicjatorzy i założyciele Zjednoczenia Patriotycznego Grunwald, wśród nich i śp. Bohdan Poręba. Nieśli tablice z nazwiskami zamordowanych w latach 1944-56 Polaków i ich żydowskich oprawców i katów z UB, S.Michnika, H.Wolińskiej-Brus i wielu innych żydowskich bandytów. Protestowali w ten sposób przeciw zorganizowanej przez „Solidarność” na Uniwersytecie Warszawskim 8 marca 1981r. rocznicowej sesji z udziałem żydowskich zbirów z UB (prof. Z.Baumanem, prof. W.Brusem) zmuszonych po 1968r. do opuszczenia Polski. Tak wykuwała się „Solidarność” – solidarność władzy po 1989r. zaprojektowana przez syjonistów z USA, a tworzona przez żydowską V kolumnę w Polsce, mającą swoich ludzi także w SB, a już od sierpnia 1980r. niemal pełnię władzy w PRL.
Żydowska V kolumna miała wsparcie władz Kościoła w Polsce – żydowski KOR swój głodowy protest w 1977r. prowadził w warszawskim kościele p.w. św. Marcina; w tym kościele maja także swoją siedzibę siostry franciszkanki, które utworzyły przytulisko dla antypolskich Żydów, w tym także dla zbrodniarzy takich jak J.Brystiger.
Dzisiejsze żydowskie, powszechne, gadzinowe media utrzymują, że wtedy na Placu Na Rozdrożu protestował partyjny, komunistyczny beton, przeciwnicy niosącej Polakom wolność „Solidarności” błogosławionej przez JPII. Jednak JPII błogosławił „S” dziwnie wybiórczo żądając jednocześnie od gen. Jaruzelskiego delegalizacji „S” jako związku zawodowego – bo czyż zbadane są meandry polityki świętych Kościoła?
Drugi raz zetknąłem się z panem Bohdanem 11 listopada 2007r. pod pomnikiem R.Dmowskiego na Placu Na Rozdrożu w trakcie uroczystości Święta Niepodległości. Dał mi swoją wizytówkę. Po dwudziestu sześciu latach w tym samym miejscu miałem przyjemność poznać znanego polskiego reżysera, jedynego Polaka-reżysera i patriotę. Zwykły zbieg okoliczności – ?
Kolejny, trzeci raz spotkaliśmy się w 2009r. w gronie kilkunastu osób, jako inicjatorzy powołania Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej, którego pan Bohdan został wiceprezesem.
Wiele razy rozmawialiśmy o naszych polskich sprawach. Pan Bohdan, syn polskiego legionisty patrzył na Polskę przez pryzmat narodowej myśli R.Dmowskiego.
Śp. Bohdan Poręba był członkiem wielu politycznych przedsięwzięć i organizacji. Starał się jednoczyć wspólne wysiłki i być wszędzie tam, gdzie działo się coś dla Polski obiecującego, gdzie Polacy podejmowali kolejne próby politycznej działalności.
Śp. Bohdan Poręba zmarł 25 stycznia 2014r.
TVP1 w głównych wiadomościach podała lakoniczny komunikat: w wieku siedemdziesięciu dziewięciu lat zmarł Bohdan Poręba, reżyser filmowy i teatralny.Źródło
#patriotyzm #polska #historia #narodowcy #neuropa #4konserwy #3centryny #socdem #2kuce #gruparatowaniapoziomu

Powered by WPeMatico