WE FLORENCJI ODKRYTO…

WE FLORENCJI ODKRYTO FRAGMENTY RZYMSKIEJ NEKROPOLII
W okolicy dworca Santa Maria Novella we Florencji odkryto fragmenty rzymskiej nekropolii z I wieku n.e. Na razie zabezpieczono fragment terenu przy samym dworcu oraz część placu przy prywatnej posesji w okolicy.
Całość terenu, na którym prowadzone są prace budowlane jest bardzo duża, obejmuje przestrzeń wokół dworca i prawie na całej długości Via Valfonda, ulicy odchodzącej od stacji w kierunku północnym. Pod ulicą znaleziono szkielet pochodzący z pierwszego wieku n.e., a grób był bogato wyposażony, między innymi w lampy i wazy. Pomiędzy Viale Redi i Viale Belfiore natrafiono na inne szkielety.
Jeden z archeologów wyjaśnił, że pochowani musieli być wpływowymi ludźmi, biorąc pod uwagę bogactwo i ilość przedmiotów, z którymi zostali pochowani. Na terenie stacji, przy Piazza Adua odkryto natomiast pozostałości dużego pomieszczenia, podobnie, jak przy Piazza dell’Unità, gdzie natrafiono na część domu, przekształconego prawdopodobnie w późniejszym czasie w warsztat rzemieślniczy. To także zabytki z I wieku n.e. Być może staną się one częścią ekspozycji w niedalekiej przyszłości.https://www.imperiumromanum.edu.pl/odkrycie-rzymskie/we-florencji-odkryto-fragmenty-rzymskiej-nekropolii/
#archeologia #imperiumromanum #historia #liganauki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #artefaktnadzis #rzym
————————————————————————————–
Podobają Ci się treści? Wesprzyj mnie! https://www.imperiumromanum.edu.pl/dotacje/

Powered by WPeMatico