Przedstawiamy niezwykłej…

Przedstawiamy niezwykłej urody mapę Afryki z 1760 roku. To dzieło Johanna Christopha Rhode, niemieckiego kartografa oraz Leonarda Eulera, szwajcarskiego matematyka, nota bene jednej z najbardziej znaczących postaci w historii tej dziedziny wiedzy.
Ten miedzioryt kolorowany pochodzi z jednego z pierwszych niemieckich atlasów geograficznych przeznaczonych do wykorzystania w szkołach dla chłopców. Nosił on tytuł „Atlas Geographicus omnes terrarum regiones in XLI tabulas exhibens.
Dwujęzyczny niemiecko-łaciński atlas zawierał 41 kolorowych map przygotowanych przez Rhode i Eulera. We wstępie do niego zapewniali, że jest to najbardziej precyzyjną mapę świata, dzięki wykorzystaniu nowych metod kartograficznych, fizycznych i astronomicznych. Wiele było w tym zasługi Eulera, człowieka o niezwykle wszechstronnej wiedzy i szerokich zaintersowaniach, który potrafił łączyć informacje z różnych dziedzin.
Zapraszamy na stronę www.atticus.pl do obejrzenia kilkunastu prac będących efektem współpracy Eulera i Rhode.opis odnośnikahttps://www.atticus.pl/?pag=poz&id=88100 opis odnośnikahttps://www.atticus.pl/?val=RHODE+Johann+Christoph&pag=szukaj&lang=&Szukaj=Szukaj #historia
#ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #geografia #kartografia #kutlura #historia

Powered by WPeMatico