Powiedzcie mi, jakim kurwa…

Powiedzcie mi, jakim kurwa brainletem trzeba być, aby twierdzić, że Niemcy tak naprawde wygrały II wojne światową bo są dzisiaj bogate i przewodzą Unii Europejskiej? xD Co ma do chuja dzisiejszy poziom gospodarczy danego kraju do tego, czy wygrał II Wojne Światową? To w takim razie ZSRR nie wygrało wojny bo dzisiaj na obszarze postsowieckim jest bieda i chujnia? xD
Albo ta narracja, że „Niemcy nie zostały dostatecznie ukarane za wojnę”, że dla Niemiec ta przegrana to nic takiego, nic im się złego nie stało.
Przypominam, że ten kraj stracił:
– Ponad 7 milionów zabitych, 8% przedwojennej populacji
– 25% terytorium bezpowrotnie na rzecz Polski i ZSRR, a duża część z tego co im zostało doświadczyła 45 lat komunizmu z czego do dzisiaj się do końca nie otrząsnęła gospodarczo i demograficznie
– dorobku setek lat kolonizacji na wschodzie, zniknęły mniejszości niemieckie w krajach takich jak Rumunia, Rosja, Serbia, Czechy itp.
Ponadto:
– 2,8 miliona Niemców dostało darmowe wakacje na Syberii, których około pół miliona nie przeżyło, a wielu z tych którzy przeżyli wrócili dopiero w latach 50 – ostatni w 1955.
– Państwo w ogóle nie istniało przez 4 lata, a potem musiało powoli odzyskiwać swoją pozycję – np. dopiero w 1955 zezwolono, aby posiadało armię.
– miasta zniszczone na skutek nalotów i wojny, wszystkie duże miasta doświadczyły ciągłych niszczących bombardowań i były zniszczone średnio w 50-60 %.
– łatka narodu zbrodniarzy ciągnąca się do dzisiaj i wieczne poczucie winy
No cud miód i orzeszki takie zwycięstwo, szkoda że Polska tak nie „wygrała” wojny, oh wait xD
#historia #boldupy #niepopularnaopinia #2wojnaswiatowa #niemcy