Bójka w rosyjskim programie…

Bójka w rosyjskim programie radiowym w obronie cześci Stalina.
Program miał odpowiedzieć na pytanie ”czy Stalinizm to choroba i trzeba ją leczyć”?
Dwaj dyskutanci – młodszy siedzący bliżej widza to dziennikarz Maksim Szewczenko (dla ułatwienia bedzie nazywany ”obrońcą ZSRR”). Słynie z antypolskich ataków w rosyjskich telewizjach oraz gloryfikuje ZSRR. Miedzy kiedyś innymi stwierdził, że to polskie SS tłumiło Powstanie Warszawskie.
Starszy w głębi – Nikołaj Swanidze (dla ułatwienia nadam mu pseudonim ”antystalinista”) . Rosyjski historyk od lat krytykujący Stalinizm. Tak tłumaczył kiedyś wysokie poparcie dla Stalina w obecnej Rosji: ”
Jeśli podzielimy dzisiejszych Rosjan na potomków tych, którzy byli rozstrzeliwani, oraz tych, którzy rozstrzeliwali, to tych drugich rzecz jasna będzie więcej. To jedna z przyczyn wciąż tak silnego kultu Stalina w Rosji.”
Na wideo się przekrzykują KLIK.Obrońca ZSRR argumentuje, że krytyka Stalina to plucie na groby bohaterów, bo ZSRR był jedynym krajem który skutecznie obronił się przez nazistowskimi najeźdźcami.
Swanidze nie wytrzymuje i zarzuca drugiemu, że przez zarzucanie plucia na groby tamten jest nikczemnikiem.Obrońca ZSRR – może jestem nikczemnikiem, ale ty plujesz na groby.Antystalinista- było by bliżej to dostałbyś po mordzieObrońca ZSRR – Daj mi po mordzie. Wstań i daj!
Antystalinista wstaje i zmierza w stronę obrońcy ZSRR.Prowadząca krzyczy – U nas transmisja w jutubie leci. Co robicie! Taaaaak!
To ostatnie wyraźnie zszokowana krzyczy już w czasie gdy panowie zaczynaja się bić.Prowadząca – Panowie przestańcie! Co robicie!
Szybko wygrywa ten obrońca ZSRR, ale młodszy i wyraźnie większy, więc nie dziwota. Wydaję się, że antystalinista spoliczkował obrońce ZSRR a ten go potem kilka razy uderzył i przewrócił.
Wpada dwóch pracowników i oddziela mężczyzn a dziennikarka nadal uspokaja. W studiu pojawia się trzeci rozjemca i wideo się kończy.
Tutaj cały program KLIK. Niedługo przed bójką był telefon on słuchacza, którzy oburzał się atakiem na Stalina, który poświecił tyle lat dla zwycięstwa.
Antystalinista krytykował w odpowiedzi Stalina za złe przygotowanie kraju do wojny i wypomniał pakt Ribbentrop Mołotow. Krytykował likwidację korpusu oficerskiego w ramach czystki. obrońca ZSRR ciagle mu wchodził w słowo i ciągle się przekrzykiwali nie szczędząc złośliwości.
Ktoś dodał znalezisko z rmf – KLIK
#ruskapropaganda #rosja #stalin #historia

Powered by WPeMatico