Witajcie! Czas na pierwszy…

Witajcie! Czas na pierwszy wpis a w nim opowiemy sobie o,Białym Szaleństwie” jakim jest Kokaina a za tym nie przedłużając wstępu przejdźmy do sedna.

Zacznijmy od tego z czym,wam się kojarzy słowo Kokaina, Jeśli powiem do was kokaina to zapewne większość z was ma przed oczami Osobę sukcesu, która szuka Odlotu.

Kokaina? A co to? A na co to komu?

Kokaina jest to substancja kryształopodobna koloru białego zazwyczaj to proszek jednak można się natknąć na Crack na ulicach,mówi się na nią ,,Śnieg” ,,Charlie” ,,Białe szaleństwo” ,,Koka” szacuje się, że substancje, która jest sprzedawana,na Ulicy zawiera 40-50% kokainy reszta to cukier, z którego Cracku zwą różnie od,Kryształu” ,,Skały” ,,Wolnej Bazy” ,,Bazy”

Czystości ,,Skały” stanowi 85-95% a czystość ,,ŚNIEGU” ocenia się na 40-60% czystych kryształów kokainy zarówno Kokainowy proszek, jak i Crack SĄ NIELEGALNE I GROŻĄ ZA TO SUROWE KARY!

Efekty:

-Działanie kokainy jest nieco podobna do Amfetaminy, ponieważ dostarcza solidną porcję energii oraz wzrost pewności siebie jednakowoż EFEKT KOKAINY JEST ZNACZNIE MOCNIEJSZY, Lecz nie trwa długo do Godziny maximum. Jest to o wiele mniej niż działanie Amfetaminy.

-Zażywający czuje się radośnie i pewnie dodatkowo jest bardzo uodporniony na ból jeśli by coś występowało to osobnik biorący tą substancje,nie będzie tego bólu czuł.

-Podwyższona temperatura ciała oraz ciśnienie krwi nie wspominając o tętnie serca

-zmniejszone zostają także potrzeby snu i jedzenia.

-Haj przychodzi bardzo szybko na początku,czuje się podniecenie oraz rozbawienie potem się normalizuje i wchodzą normalne objawy m.in. większa pewność siebie,oraz zwiększona percepcja.

-Po wszystkim osoba na haju jest rozdrażniona i zmęczona.

-CZĘSTYM EFEKTEM JEST UCZUCIE PARANOI ORAZ DEPRESJI! (PO WSZYSTKIM)

PS:MUSISZ BRAĆ TEGO WIĘCEJ ŻEBYŚ MIAŁ HAJ LEPSZY I DŁUŻSZY,W PORÓWNANIU Z HAJEM AMFETAMINOWYM MUSISZ JEJ WZIĄĆ O WIELE WIĘCEJ!

Zaraz ktoś spyta,a kto to bierze?

Jest to Rekreacyjny narkotyk dla Bogatych a smakołyk dla biednych (Działka Kokainy jest Droższa niż Działka Amfetaminy). Jest jedną z wielu używek, które rozpropagowała Zarówno Popkultura, jak i Kultura a były nimi m.in. Opium, Alkohol,Heroina. Warto wspomnieć, że sam Sherlock Holmes zażywał Kokainę, by utrzymywać swój umysł w gotowości (Jeśli interesuje kogoś tematyka narkomanów Polecam książki Barbary Rosiek).Stereotyp, dzięki którym Kokaina była pokazana jako Używka dla Elit i według tego Stereotypowymi użytkownikami tej używki byli ,,Yuppie” stawiający pieniądze na giełdzie (Yuppie, czyli YOUNG URBAN PROFESSIONAL, czyli MŁODY MIEJSKI PROFESJONALISTA ) żyli oni tylko i wyłącznie dla pieniędzy a Kokaina według nich pozwalała im ,,ostro się zabawić” ale jednak zażywający ten narkotyk zauważyli, że Narkotyk poprawia znacznie jakość wykonania ich pracy.

TEN NARKOTYK PROWADZI DO OGROMNEJ ZALEŻNOŚCI OD NARKOTYKU! CO PRAWDA NIE UZALEŻNIA JAK ALKOHOL CZY HEROINA, ALE JEDNAK MA GORSZE EFEKTY UBOCZNE!

Bardzo trudno wyobrazić sobie rasowego Kokainowca, dlatego iż wiele osób może zażyć narkotyk,studiując lub pracując jednocześnie. Jednak po drugiej stronie barykady mamy Crack bardzo ogromnie uzależnia (idealnie pokazuje to GTA SAN ANDREAS) codzienność osoby, która zażywa tą substancje,wygląda mniej więcej tak: ,,Grzeje” potem szuka nowej dawki,potem znowu grzeje i tak w kółko czasami dochodzą też przestępstwa popełniane w celu zdobycia nowej działki.

Zachowanie:

Zachowanie zależy od częstotliwości brania. Jeden będzie to traktował jako jednorazową przygodę i nie będzie wcale jej potrzebował bądź rzadko by móc poradzić sobie np: z zakuwaniem do sesji w nocy Jednakowoż osoba, która bierze częściej i jest to regularny ,,Posiłek” polega CAŁKOWICIE! NA NARKOTYKU, CZYLI JEST OD NIEGO UZALEŻNIONA! pomagając jej w rutynowej pracy

Skutki uboczne:

Regularne branie Kokainy Grozi:

-Uzależnienie odbija się na tobie, rodzinie i przyjaciołach, gdyż uzależniony działa w sposób raniący oraz drażniący dla otoczenia pomijając aspekt finansowy, gdyż kokaina jest Strasznie droga

-Używka Dominuje twój mózg,myślisz jesz śpisz i w kółko myślisz o narkotyku,zabiera ci czas,pieniądze oraz uwagę

-Stajesz się strasznie nieufny i podejrzliwy.

-Odsuwasz się od przyjaciół i rodziny tylko po to, aby ćpać samotnie bądź co bądź przebywać z innymi narkomanami i.. Ćpać.. Albo rozprawiać o towarze

-Nie widzisz, że masz problem z narkotykiem pewność siebie wywołana przez Narkotyk nie pozwala ci dojrzeć, że masz z nim problem.

-Odrealnienie

-Stajesz się agresywny bądź popadasz w paranoje, gdyż uważają, że cały świat jest przeciwko im (znam przypadek gdzie osoba z miasta X,wybiegła z maczetą na drugą osobę ponieważ… Miała nie ten kolor koszuli)

-Są strasznie agresywne na krytykę.

-Skłonności do przemocy Fizycznej

-Omdlenia

-zawał

-suchość w ustach, pocenie się, utrata apetytu, przyśpieszony puls i szybsze tętno

-Drętwienie nosa,chłód

-Bezsenność, szumy w uszach biegunki, ucisk w klatce piersiowej

-Palacze Cracka mogą mieć trudności z mówieniem bądź STRACIĆ GŁOS.

-Dożylne branie kokainy grozi zakażeniem Wirusem HIV bądź żółtaczką.

-Psychoza Kokainowa

Zdobycie działki

Kokaina jest nie tylko droga dla zażywających, ale też dla osób handlujących dlatego zwiększają oni swoje dochody przez doprawienie narkotyków mniej kosztownymi składnikami np:Cukrem albo środkami psychotropowymi bądź mączką kukurydzianą.

Wprowadzenie do Historii

Substancja ta na początku jako liść rośliny o nazwie ,,Koka” służyła jako delikatny stymulant, który był wychwalany jako lekarstwo na wszystko by później można,było zobaczyć ją jako zagrożenie. Ważne też, aby wspomnieć gdzie rośnie roślina, z której produkuje się ten narkotyk na początek,warto wspomnieć iż mamy dwie odmiany Liści Koki Erythroxylum Coca która rośnie w lasach tropikalnych na Stokach Andów (Ameryka południowa) oraz erythroxylum novagranatense, która występuje na terenach Kolumbii, wzdłuż wybrzeża Karaibów oraz na terenach Peru. Obraz, o którym wcześniej pisałem (o upadku jej ,,Medycznych właściwości” przyp.aut) zmienił się wraz z napływem lat 60-tych ubiegłego wieku wówczas,była uważana za niegroźną alternatywę dla rosnącej w siłę Heroiny by potem w latach 80 przeobrazić się w Crack który będzie niebezpiecznym środkiem na rynku oraz głównym narkotykiem, którym handlowali dilerzy w tamtych czasach zwłaszcza przez Gangi.

Początki Kokainy

Jednak warto byłoby też cofnąć się bardzo daleko w przyszłość, zwłaszcza iż rdzenni Amerykanie żuli liście koki już około 2,5 tysiąca lat P.n.e,wtedy odkryli iż substancja zawarta w Liściach Koki zmniejsza zmęczenie i tłumi głód,było to BARDZO WAŻNE I WARTOŚCIOWE ODKRYCIE dla ludności żyjącej w ciężkich warunkach Andów.W czasie podbojów Andów przez Hiszpanów Okupanci odkryli że żucie liści ów rośliny było ważną częścią społeczeństwa oraz istotną rolę w obrzędach religijnych, Hiszpanie z początku uznali tą praktykę za pogańską i niezgodną z religią Katolicką w rezultacie próbowano zakazać żucia liści Koki, Jednak potrzebowali siły roboczej dostarczanej przez zajętą ludność Hiszpanie,zauważali wtedy że spożywanie tych liści pomaga ludności w pracach w ogromnych Kopalniach Złota oraz Srebra warto wspomnieć że wiele osób w czasie zakazu spożywania kokainy zmarło z WYCZERPANIA dzięki morderczej pracy w kopalni wówczas,Hiszpanie doszli do wniosku iż tą roślinę należy ponownie zalegalizować. Warto też wspomnieć, iż Do dzisiaj na terenach Boliwii oraz Peru można zauważyć górników, którzy zażywają koki jako substytutu żywności. W czasie Okupacji tychże ziem przez Hiszpanów podróżnicy wracający do Europy przynosili bardzo pochlebne opinie o Kokainie. BA! nawet przywozili próbki do starego kontynentu, żeby pokazać jak działają,Precedens trwał aż 200 LAT! przeciwko używce wyszły dwa czynniki dobre wychowanie Ludzi starego kontynentu, którzy nie pochwalali żucia tychże liści oraz towarzyszącego mu spluwania Tak często w filmach zwłaszcza w westernach można zobaczyć osoby żujące liście koki a drugim,czynnikiem była przewaga kawy ponieważ liście były bardzo suche i bezużyteczne po długiej podróży przez Atlantyk

Niemiecka Chemia

Przełomowym momentem było kiedy kokaina została wyekstrahowana z Liści Koki. W 1855 roku niemiecki chemik Friedrich Gaedcke wyizolował z liści koki aktywny narkotyk

by cztery lata później kolejny chemik tego samego pochodzenia którego zwali Albert Niemannem,usprawnił proces produkcji tego narkotyku. Warto zapamiętać, iż obaj chemicy zauważyli oraz uważali, iż Kokaina ma wartości Medyczne. W latach 80-tych XIXw medycy odkryli siłę kokainy. W 1880 rosyjski lekarz Wasyl Von Anrep zauważył, iż jeśli zaaplikujemy narkotyk pod skórą igły w ogóle nie czuć w MIEJSCU UKUCIA,w ciągu tej dekady poczyniono wiele przeróżnych obserwacji na temat dobrych skutków zażywania tego narkotyku Ogromnym Zainteresowanie wykazywali Amerykańscy oraz Niemieccy Badacze. Naukowcy zwrócili uwagę,na to jak substancja działała na system nerwowy oraz jak uśmierza ból i pomaga w wyciąganiu ludzi z zarówno morfinowego jak i alkoholowego uzależnienia.

Najsłynniejszym badaczem Kokainy Był sam pochodzący z Austrii Zygmunt Freud tak ten sam który jest Ojcem Psychoanalizy, Pan Zygmunt opublikował w 1884 Jako,Pierwszy studium o kokainie twierdził w nim iż regularne zażywanie Kokainy może spowodować spadek moralny lub słabość, Jednakowoż odrzucił te czynniki ze względu na pozytywny wpływ z punktu widzenia medycznego.Freud wycofał wiele swoich twierdzeń jednak środowisko medyczne,zmartwiło się tematem przedawkowań oraz zależnością od kokainy. Warto wspomnieć że na rynek weszło wiele produktów zawierających kokainę jako ,,Lek na wszystko” przy BRAKU ODPOWIEDNICH MEDYCZNYCH DOWODÓW! warto również napomnieć że ogromny wpływ wejścia ,,Śniegu” na rynek miał Australijski uczony Karl Koller

Ograniczenia prawne w XXw

Gdy już wiele produktów miało śladowe ilości na bazie ,,koki” (Warto wspomnieć, iż kiedyś Coca-Cola miała ŚLADOWE ilości Koki) społeczeństwo było bardzo zainteresowane tematem,Kokainy jednak przed wejściem w XXw do społeczeństwa przenikały wieści o przedawkowaniach oraz uzależnieniach od kokainy. Na reakcje rządów nie trza było długa czekać, ponieważ rząd Wielkiej Brytanii oraz USA w początkach XXw rządy te postanowiły ustanowić akcję przeciwko kokainie. W 1914 roku weszła znana już Ustawa Harrisona nakładająca Restrykcje na wszystkie produkty zawierająca w/w substancję. Jednakowoż brytyjska Ustawa o niebezpiecznych narkotykach z roku 1920 zawierała ogromne ograniczenia dlatego, iż podczas IWŚ Niemieccy żołnierze zachęcali brytyjskich żołnierzy do brania Kokainy. W latach dwudziestych XXw w większości krajach kokaina była już nielegalna w większości krajów jednak była Bohema artystów osób, które nie interesowały normy społeczne oraz uważali, iż nie pasują do społeczeństwa. W latach 50-tych poprzedniego wieku kokaina cieszyła się ogromnym powodzeniem w środowiskach Jazzowych. Nawet w ,,Narkotykowych” latach 60-tych kokaina nie była stosowana aż tak często, lecz zmieniło to się wraz z nadejściem,Lat 70tych jednak teraz ogromnym powodzenie miało wśród rockmenów aż do lat 80-tych była popularną używką. W 1985 zgodnie z badaniami przeprowadzonymi w USA 12 mln osób zażywało kokainę ogromna ilość osób,wywodziło się z subkultury ,,Yuppie „. Stosunek do kokainy uległ zmianie po kilku głośnych przypadkach zgonów oraz zatruciach tym narkotykiem. W rezultacie powszechne branie narkotyków zmalało jednak a Crack,stał się osobnym problemem władze starały się wyłapać osoby handlujące Wolną Bazą ponieważ obawiano się że wzrośnie przestępczość oraz problemy wewnątrz-miejskich dzielnic.

Kwestie Prawne

Tutaj poruszę 3 kraje m.in Polskę,Wielką Brytanię oraz USA dlatego iż jest tam ogromne skupisko naszych rodaków

Zacznijmy od Wielkiej Brytanii:

W 1971 roku weszła ustawa o nadużyciu narkotyków Posiadanie bądź dostarczanie innym narkotyku bez recepty jest NIELEGALNE Produkcja Import, bądź Eksport lub udostępnianie terenu do jego produkcji, lub składanie także jest zabronione. Narkotyk dostał klasę ,,A”* brytyjska Ustawa o handlu narkotykami z roku 1986 zabrania sprzedawania zestawów kokainowych.

*klasa A zaliczamy do nich Crack, Kokainę,Heroinę i LSD są to substancje uznane za niebezpieczne,zaliczamy również do nich sole kokainowe oraz Liście koki.

Kara: Dożywocie za handel/produkcję/przemyt/dostarczanie/zamiar dostarczenia bądź 7 lat więzienia za posiadanie Jednak w 1991 roku pozwany bronił się tym, że zmieniał jedną formę narkotyku w drugą a tym samym powinien być uznany tylko za posiadanie.

USA:

Podobne przepisy jak w UK jednak tutaj Agencja federalna na czele stawia Kokainę i nie dzieli narkotyków na Klasy jak w przypadku Wielkiej Brytanii.

**Kara:*
*od Ostrzeżenia przez kary grzywny od 250 tys. $ grzywny aż po 25 lat więzienia OBOWIĄZUJE WE WSZYSTKICH STANACH.

Polska:

Opisywać nie muszę za bardzo, gdyż i tak jest nielegalna.

Kara:

W typowych przypadkach, a więc przy posiadaniu kilku-kilkunastu porcji narkotyków takich jak marihuana, amfetamina czy ektazy Sądy zazwyczaj orzekają karę od kilku miesięcy do 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby od 2 do 5 lat.

W razie popełnienia przestępstwa posiadania niewielkiej ilości narkotyków np. kilku gram marihuany, 0,5 grama amfetaminy czy kilku tabletek extazy oskarżony zachowuje szanse na warunkowe umorzenie przez Sąd postępowania karnego. Warunkiem jest jednak dotychczasowa niekaralność oskarżonego za jakiekolwiek przestępstwo umyślne.

W razie popełnienia przestępstwa posiadania narkotyków przez sprawcę karanego za podobne przestępstwo w przeszłości, a więc posiadania, udzielania lub sprzedawania narkotyków należy się liczyć z możliwością orzeczenia przez Sąd kary pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. (Źródło:http://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/przestepstwa-narkotykowe/302355,2,Jaka-kara-grozi-za-przestepstwo-posiadania-narkotykow.html)

Pomoc dla osób uzależnionych

Jesteś uzależniony? Masz problem? Na początek:

Zadaj sobie pytania i odpowiedz szczerze.

-Czy kokaina pomaga ci lepiej funkcjonować?

-czy masz wyrzuty sumienia z powodu zażywania kokainy?

-Czy ktoś rozmawiał z tobą na temat zażywania kokainy?

-czy kiedykolwiek opuściłeś szkołę lub pracę z powodu kokainy?

-czy czujesz, że zrobiłbyś wszystko dla kokainy?

Osoba w rodzinie bierze? Kolega, którego znasz wiele lat bierze,ale nie umie z tym zerwać? chcesz jej,pomóż namów ją na wizytę u terapeuty!

W większości dużych miast funkcjonują programy antynarkotykowe (Np: MONAR) które oferują doradztwo w sprawie uzależnienia i udostępniają adresy jednostek medycznych zajmujących się tymi problemami. Pamiętaj! Abstynencja jest Pierwszym krokiem do walki z nałogiem oraz pierwszym krokiem w kierunku terapii. Reszta jest kwestią wyboru terapii od indywidualnej porady specjalisty albo grupowe sesje na Wzór AN (Anonimowych Narkomanów)

PS2: Nałóg Kokainowy jest przede wszystkim problemem psychicznym dlatego też osoby uzależnione powinny znać dobrze rodzaje sposobów leczenia by mogli wybrać, który będzie dla nich najlepszy.

_Widzisz, że ktoś przedawkował? Reaguj!_

_Poniżej zostawiam instrukcję co zrobić, gdy widzimy osobę, która przedawkowała:_

1.Zachowaj spokój,staraj się ochłodzić ofiarę poluzowując jej ubranie lub robiąc okłady z mokrych ręczników na głowie, lub na szyi. Nie dawaj jej niczego do jedzenia ani do picia poza drobnymi łykami zimniej wody. Jeżeli zemdleje ułóż ją na boku, na podłodze w pozycji bezpiecznej i usuń wszystkie rzeczy dookoła niej tak by,nie poczuła się otoczona ponieważ może mieć atak Epilepsji wtedy zostaw ją w spokoju, nie pozwól jej się zranić ani nie dotykaj jej, dopóki nie przestanie się trząść. wezwij karetkę

2. Kiedy wróci do świata żywych,daj jej mnóstwo miejsca ułóż ją w bezpiecznej pozycji i czekaj na przyjazd karetki.

Powyższy wpis został przeprowadzony po wywiadzie z osobami, które przeszły przez piekło uzależnienia oraz licznych Lekturach poruszających obecne zagadnienie.

Użyte Lektury:

,,Warto wiedzieć… Kokaina” Sean Connolly

_Powyższy Wpis Autora nie zachęca ani nie zniechęca do brania opisanego powyżej Narkotyku.Stanowi to JEDYNIE JAKO WARTOŚĆ OBIEKTYWNEJ INFORMACJI_

#narkotyki #narkotykizawszespoko #niewiemjaktootagowac #nauka #historia #prawo #medycyna #pomoc #pierwszapomoc

Ps:Wybaczcie za ścianę tekstu ale chciałem to jak najlepiej przekazać i trochę się rozpisałem. Pozdrawiam! 🙂