Szanowny Panie, W związku…

Szanowny Panie,

W związku z Pańskim wystąpieniem z 4 maja 2020 roku dotyczącym treści dwóch odcinków serialu dokumentalnego pt. „Zagłada europejskich Żydów” (odc. 1 pt. „Koniec złudzeń” oraz odc. 2 pt. „Pułapka”), wyemitowanych w programie Polsat Viasat History HD, 4 maja 2020 roku, w godz. 14:50 – 17:00, uprzejmie informuję, że nadawca tego programu nie działa na podstawie polskiej koncesji.

Nadawca działa w oparciu o licencję wydaną przez Office of Communications (OFCOM) – organ państwowy działający w Wielkiej Brytanii, kontrolujący i nadzorujący rynek mediów i telekomunikacji. Jest to tzw. nadawca zdelokalizowany, który emituje swój program spoza granic Polski, a Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie sprawuje nadzoru regulacyjnego nad wykonywaniem przez niego koncesji. Odbiór programu możliwy jest na terenie naszego kraju za pośrednictwem satelity.

Pragnę jednocześnie poinformować, że w przypadku stwierdzenia w programie nadawcy zdelokalizowanego kontrowersyjnych treści lub podejrzenia wystąpienia tego typu treści, KRRiT wszczyna postępowanie wyjaśniające w porozumieniu z regulatorem, który wydał licencję na emisję programu na terenie Polski.

Tak też stało się w związku ze wskazanym przez Pana przypadkiem. KRRiT wszczęła postępowanie na szczeblu międzynarodowym, które prowadzone jest z udziałem OFCOM (z zachowaniem pełnej anonimowości Pańskich danych osobowych).

Dalsze informacje dotyczące tej sprawy przekażemy Panu w odrębnej korespondencji.

Z poważaniem,

Wymazałem nazwisko

> Dyrektor Departamentu Prezydialnego

Mają zapłon, ale przynajmniej odpisali.
Zgłaszałem program na „polsat viasat history hd” w którym padały stwierdzenia, że w Niemczech… Żydzi dobrze żyli, byli tolerowani i od setek lat przyjmowani, a w Polsce był antysemityzm, prześladowania itp. Oczywiście sytuacja miała rzekomo miejsce chwilę przed II Wojną Światową i podczas ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Stacja mi nie odpisała, skargi@krrit.gov.pl odpisał wczoraj (mają zapłon, ale przynajmniej odpisali).

#telewizja #historia #iiwojnaswiatowa #polsat