@rudeiczarne: Halo…

@rudeiczarne: Halo Ziomeczki!
NOWY WPIS NA BLOGU! – Zwiedzanie, jakże teraz pustej WENECJI.
Wenecja, to piękne pałace dawnych arystokratów Republiki Weneckiej, gondolierzy, kanaliki przecinające uliczki i skwery, połączone uroczymi mostkami. Malutkie campo ukryte między kamieniczkami, prosecco, Laguna Wenecka. Wenecja tym razem nas oczarowała. Wyjątkowe miejsce, któremu warto było dać kolejną szansę.
Wenecja jest miastem specyficznym, która za względu na swoje położenie, zawiłe uliczki poprzecinane kanałami, nie należy do najprostszych do zwiedzania, jeśli nie jest się dobrze przygotowanym. Szczególnie jeśli nie ma się za wiele czasu.
Dlatego też pełni emocji, z głowami pełnymi wskazówek, historii, weneckich najpiękniejszych zabytków, przygotowaliśmy przewodnik po Wenecji:

Znadziecie w nim m.in.:
✅Dlaczego Wenecja położona jest na wyspach i lagunie, a nie na lądzie?
✅Od czego najlepiej jest zacząć zwiedzanie Wenecji i czym są tzw. Vaporetto?
✅Co sprawiło, że Republika Wenecka była potęgą Morza Śródziemnego i dlaczego w Wenecji na każdym kroku zobaczycie symbole lwa?
✅Jakie miejsca warto zobaczyć w Wenecji i jak się do nich dostać?
✅Skąd jest najpiękniejszy widok na Wenecję i czy trzeba za to zapłacić?

Wszystko, jak zawsze okraszone zdjęciami i naszymi wskazówkami, które pomogą Wam podczas Waszej weneckiej przygody. Zgodnie doszliśmy do wniosku, że to chyba pierwszy wpis, który popełniliśmy tak szybko po powrocie z podróży. Wygląda więc na to, że Wenecja naprawdę nas oczarowała i dała poczuć swoją wyjątkowość.

Jak zwykle kopniaka mozecie zostawic TUTAJ

#rudeiczarne #wenecja #wlochy #swiat #europa #historia #ciekawostki #podrozujzwykopem #podroze #zwiedzajzwykopem #zainteresowania