Recenzja: Geometric Patterns…

Recenzja: Geometric Patterns from Roman Mosaics

Książka „Geometric Patterns from Roman Mosaics” autorstwa Roberta Fielda to, pomimo małej objętości (około 60 stron), pozycja nietuzinkowa. W ręce Czytelnika oddane zostaje zestawienie ciekawszych mozaik rzymskich, a zarazem samouczek w celu stworzenia kompozycji antycznych na kartce papieru.

Autor jest artystą specjalizującym się w mozaikach, a książeczka jest częścią serii, która w całości skupia się geometrycznych wzorach nie tylko w mozaice antyku, ale i kościelnej czy islamu. Pozycja ma przede wszystkim spróbować oddać proces tworzenia kompozycji mozaikowych oraz udowodnić, że reprodukcji podjąć może się każdy. Wystarczy w tym celu zakupić zeszyt w kratkę i możemy próbować tworzyć kolejne mozaiki rzymskie, bazując na radach autora oraz oryginałach, które znajdują się w praktycznie całej Europie. Autor celowo selekcjonuje kompozycje od łatwiejszych po najtrudniejsze, przedstawiając krok po kroku, jak powstawały hipnotyzujące wzory w rękach antycznych artystów.

Jest to z pewnością pozycja ciekawa, jednak nie oczekujemy, że w ręce nasze trafi dzieło gruntownie opisujące mozaiki rzymskie oraz wszelkie tajemnice tej sztuki. Książeczka ma charakter edukacyjny, a moim skromnym zdaniem dla wielu amatorów mazania w zeszytach lekcyjnych będzie nieocenioną „muzą” przy tworzeniu kolejnych kompozycji.

Książka wydana została za sprawą Tarquin Group, wydawnictwa które w swojej ofercie ma produkty wspierające edukację.

Czytelnicy IMPERIUM ROMANUM mogą liczyć na 10% rabat dla zamówień. W tym celu przy złożeniu zamówienia należy podać w polu DISCOUNT CODE: IR202.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą tutaj: https://is.gd/t34DzN

Recenzja: Geometric Patterns from Roman Mosaics

#rzym #antycznyrzym #imperiumromanum #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #listaimperiumromanum #ciekawostkihistoryczne #ancientrome #rzym #ciekawostki #wojsko #europa #swiat #militaria #venividivici #ksiazki