Rany. Jak mnie siostra babci…

Rany. Jak mnie siostra babci triggeruje tymi gadkami o PRL.

IMPREZY

Kiedyś to były imprezy- teraz to nie ma imprez.
Ludzie szli w pochodzie pierwszomajowym a potem po nim były spotkania na ulicach i w kawiarniach i w ogóle. Wszędzie kolorowo i radośnie.

Tak bo kurwa teraz nie można iść do knajp których jest zatrzęsienie na każdym rogu. Ludzie nie idą na piwo. Teatry kina też pozamykali. A koncerty? Chuj tam z openerem juwenaliami woodstokiem Metallica czy ACDC Rhcp. Nawet taka głupia Kate Perry w malym klubie (stodoła parę lat temu) to nic w porównaniu z Sopotem i Opolem w tv.

A jakie były domówki… O Panie.

Zapomniałem że teraz ludzie siedzą w piwnicach.

Chuj że teraz mamy zatrzęsienie wernisaży wystaw… Nowych kolekcji w muzeach. Kin plenerowych na których każdy znajdzie coś dla siebie. Spotkań typu Azja i Pacyfik albo Wietnamskie potrawy z brędzli dalekomorskich bla bla bla.

JEDZENIE
było lepsze… I zdrowsze.

Taaaaak. Wystarczy obejrzeć kronikę… Mleko stojące w słońcu albo baba w sklepie społem nakładająca wędlinę łapami po wydaniu reszty poprzedniemu klientowi. Jajka stłuczki też można było kupić.

Chuj że teraz wchodzisz do sklepu i widzisz troszkę więcej niż ocet a mięso nie leży na gazecie. Co tam że możesz kupić pędy bambusa albo krojonego byczego penisa (autentyk). Ważne że kiedyś.

WAKACJE

No kiedyś to można było jechać na Wakacje… Do… BUŁGARII… ZŁOTE PIASKI
albo do Międzyzdrojów.

Co tam Włochy z ich centrum kultury antycznej i Renesansowej.
Londyn Paryż Madryt… Stolice najpotężniejszych imperiów kolonialnych świata. Czy nawet możliwość popluskania się w Atlantyku w Portugalii. Co tam Portugalia. Wietnam Korea Kambodża…
Nie- ZŁOTE PIASKI

TELEWIZJA/FILMY/ROZRYWKA/WIADOMOSCI

Nie ma co oglądać- pewnie
120kanalow w pakietach za grosze i nie ma co oglądać.
Spoko- odpalę sobie film w necie- cała jebana gama kina od Supermana do filmów typu PIERD CHRZĄSZCZA W POZŁACANYM SLOIKU- GRENLANDZKIE KINO NIEPOKOJU.

-co ty tak czytasz ten internet
-chlone wiedzę
-tv byś lepiej obejrzal- wiadomości są

Szanuję ciotkę ale naprawdę czasem mam dosyć tego zafiksowania na przeszłość. Przestałem z nią wchodzić w dyskusję. I pomyśleć że większość tego pokolenia tak ma. I późniejszego pokolenia.
Trzeba czekać na zmianę.

#takaprawda #nosaczsundajski #historia