„Maszyna” 'Puss and…

„Maszyna” 'Puss and a 'Mew’ wydająca gin na ulicach XVIII wiecznego Londynu. Kładło się kotu monetę do ust i otrzymywało się shot ginu w jakimś brudnym zaułku godnym Thiefa. Twórcą był bezrobotny irlandzki żołnierz kapitan Dudley Bradstreet. Miała być to pierwsza maszyna typu vendor, ale krył się za nią człowiek, a nie mechanizm, ale miała proste elementy. Cordial Old Tom Gin miał etykietę z kotem jako nawiązaniem do maszyny. Kot stał się też symbolem ginu kilka plakatów na dole.

„Each customer placed a coin in the cat’s mouth, they would then whisper 'Puss’ and a 'Mew’ came in reply. They would then ask the puss for „twopennyworth of gin”. Bradstreet was never arrested, but came close a few times. The cat became so popular, that it became a symbol for gin and was affectionally referred to as Old Tom.”

Kiedyś było na ten temat o wiele szerzej w tekście o Gin Craze o tym jak gin powstał i jaki miało to wpływ na ludność miejską podczas wczesnych faz industrializacji.

#smoczautopia – Tag do obserwowania. Przegląd przedmiotów z różnych muzeów czasem z dłuższym komentarzem.

#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #artefaktnadzis #gruparatowaniapoziomu #alkohol #koty #anglia #myrmekochoria