„Kryzys sumienia” czy logiki…

„Kryzys sumienia” czy logiki Raymonda Franza?
TUTAJ jest cały artykuł: https://bioslawek.files.wordpress.com/2018/02/e2809ekryzys-sumieniae2809d-czy-logiki-raymonda-franza.pdf
Najpierw o tym kim był Rajmond Franz i o tym, czym jest „Kryzys sumienia”. Najważniejsze informacje podaję za wikipedią: „Raymond Victor Franz (ur. 1922; zm. 2 czerwca 2010) – pochodził z rodziny, która od trzech pokoleń przynależała do Świadków Jehowy. W latach 1971–1980 należał do Ciała Kierowniczego, od 1980 r. w konflikcie z późniejszymi władzami, tego samego roku zrezygnował z członkostwa w sprawowaniu współnadzoru nad organizacją, rok później wykluczony ze społeczności Świadków Jehowy.” Wikipedia podaje wiele nieprawdziwych informacji, ale będę je dementował w trakcie pisania niniejszego artykułu. Rajmond Franz po wykluczeniu z grona Świadków Jehowy napisał, i kilka razy uzupełniał w kolejnych wydaniach, książkę pod tytułem „Kryzys sumienia”. Omawianiem tej pozycji zajmę się w tym tekście.
Rajmond Franz poruszył w „Kryzysie sumienia” tyle tematów, że wiele z nich jest dobrym materiałem na osobne artykuły. Np. szeroko rozpisywał się o roku 1975 i prezentował sytuację w własnego punktu widzenia. Lwia część książki to opisy rzekomych narad Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy, którego był członkiem, a jego relacje znamy wyłącznie z jego opowieści i interpretacji tych zdarzeń. W książce brakuje jakiegokolwiem materiału dowodowego w postaci fotokopii scenogramów z tych spotkań itd.. W niniejszym artykule nie będę omawiał wszystkiego tylko skoncentruję się na perełkach i postaram się pokazać, jak zmanipulowane i oparte na niezrozumieniu Biblii, często wręcz złośliwe są wnioski Rajmonda Franza.
Jednym z najbardziej znanych i najczęściej cytowanych fragmentów książki Rajmonda Franza jest rozdział pod tytułem „Dwojakie normy”
#teologia #historia #biblia #ciekawostki #kryzyssumienia #swiadkowiejehowy #raymondfranz