Bardzo ciekawy FILM…

Bardzo ciekawy FILM DOKUMENTALNY o zmarłym czwartego września Andrzeju Gawrońskim, polski aktorze teatralnym, filmowym, telewizyjnym i dubbingowym. (Znanym między innymi z roli Decarda Caina w grze Diablo). LINK: https://www.wykop.pl/link/5684237/andrzej-gawronski-ur-10-02-1935-zm-4-09-2020-film-dokumentalny/

+
Z ziemi włoskiej do Polski – [Po kolei z Kuleckim]
LINK: https://www.wykop.pl/link/5684233/z-ziemi-wloskiej-do-polski-po-kolei-z-kuleckim-101/
Do samochodów o włoskim rodowodzie przywykliśmy – już w okresie międzywojennym, tak w wojsku, jak i w cywilu popularne były Fiaty. Również po drugiej wojnie światowej pojazdy na polskiej licencji jeździły – i wciąż jeżdżą – po polskich drogach.
Co do epizodów kolejowych – powszechnie znane są flagowe pojazdy PKP Intercity oznaczone jako ED250, czyli odmiana Pendolino dla Polski; mniej wiadomo o innych przedstawicielach pojazdów trakcyjnych włoskiego pochodzenia, które można było spotkać po wojnie na polskich torach.

+
O golcach – jednych z najdziwniejszych ssaków.
https://www.wykop.pl/link/5684279/o-golcach-jednych-z-najdziwniejszych-ssakow/
Pomyśl o jakimś ciekawym zwierzęciu. Niech to będzie najbardziej niezwykłe jakie znasz. Jeżeli to zwierzę nie jest golcem, to golec niemal na pewno je przebija.

#kolej #pociagi #ciekawostki #historia #wlochy #gry #diablo #gothic #film #filmdokumentalny #gruparatowaniapoziomu #nauka #zwierzaczki #biologia #zwierzeta