Adolf Hitler, podobnie jak…

Adolf Hitler, podobnie jak bardzo wielu Nazistów, był bardzo wrażliwy na krzywdę zwierząt. Bardzo wielu Nazistów było ekologami oraz obrońcami praw zwierząt.
Krzywdzenie zwierząt wiązano z obcą, często żydowską, kulturą, a szacunek do zwierząt z aryjską, europejską kulturą i tradycją. Można jednoznacznie powiedzieć, że Nazistowskie Niemcy były najlepiej chroniącym zwierzęta krajem jaki kiedykolwiek istniał, nawet teraz żaden kraj nie ma tak daleko idących praw ochrony dobrostanu zwierząt, a za krzywdzenie zwierząt (czy w rolnictwie czy gdziekolwiek indziej) obowiązywały bardzo surowe kary, a prawo ochrony zwierząt było bardzo szczegółowe. Do tego prowadzono szeroką naukę szacunku i praw zwierząt w szkołach jako obowiązkowy przedmiot.
Z racji szczególnego szacunku do zwierząt, dieta Hitlera była, przynajmniej od 1937r., prawie wyłącznie wegetariańska (jeśli w ogóle jadł mięso to bardzo rzadko).
Jak twierdził Albert Speer, w wydanej przez siebie książce po II Wojnie Światowej, Hitler często zachęcał swoich znajomych do wegetarianizmu twierdząc, że jedzenie mięsa oznacza często cierpienie zwierząt oraz, że jedzenie mięsa jest wynaturzeniem dla ludzkiej natury (biały człowiek przez tysiące ostatnich lat mięsa jadł bardzo mało).
Hitler chciał po wojnie zamknąć wszystkie rzeźnie w kraju i zarządzić przejście Niemiec na wegetarianizm.
Jednak nie tylko kwestie dobrostanu zwierząt miały na to wpływ. Hitler twierdził, że raka i pogorszenie zdrowia powoduje jedzenie mięsa i zanieczyszczenie środowiska.

#hitler #wegetarianizm #weganizm #ciekawostki #historia #ciekawostkihistoryczne #nauka #niemcy #polityka #narodowcy #prawica #zwierzeta #zwierzaczki #rolnictwo #swiat #prawo #dieta #zdrowie #ekologia #europa